Mezinárodní konference speciálních pedagogů na téma „Jak si zachovat duševní pohodu“

Ve dnech 4. – 5. 10. 2024 se uskutečnila historicky první Mezinárodní konference speciálních pedagogů v naší škole s partnerskou polskou školou z města Pilawa Górna. Setkání proběhlo ve velmi milé, přátelské atmosféře. 5 speciálních pedagožek z polské školy, včetně paní ředitelky a zástupkyně ředitelky navštívilo všechny tři budovy školy, kde společně s vedením naší školy zhlédly specifika výuky anglického jazyka u žáků 8. a 9.roč. s lehkým mentálním postižením, zážitkovou aktivní muzikoterapii  u žáků 4., 5. a 7.roč. s lehkým mentálním postižením,  dále pak společné tvoření ve třídách pro žáky se středním, těžkým a vícenásobným postižením.

Po společném obědě pokračovala konference výměnou zkušeností a diskusí v Penzionu Skála v Čenkovicích, kde byla následující den dopoledne Mezinárodní konference ukončena. Specjalny Osrodek Szkolno – Wychowawczy je dlouhodobě naší družební zahraniční školou. V posledních 3 letech zástupci naší školy jezdili každoročně na Mezinárodní konference do Polska. Kolegyně z polské školy nasadily vysokou laťku, každá konference v Polsku byla pro nás velkým přínosem. Díky našim návštěvám v partnerské škole jsme se například inspirovali pro vybavení plánované odborné multisenzorické učebny v rámci přístavby u budovy detašovaného pracoviště školy na ulici Olbrachtova.  Tato konference se v naší škole uskutečnila poprvé a jsme velice rádi za nadšenou pozitivní odezvu z polské strany. Velmi nás potěšilo, že se speciálním pedagožkám u nás moc líbilo a budeme ve výměně zkušeností touto formou pokračovat i v příštím školním roce. Děkujeme Pardubickému kraji za individuální dotaci, kterou získala ředitelka školy, Mgr. Hana Minářová, MBA a díky které se Mezinárodní konference a další aktivity pro žáky obou partnerských škol v tomto roce mohly realizovat.

A na dokreslení atmosféry přikládáme fotografie z konference. 😊